Zgodnji jesenski sneg, ki je padal 23. in 24. oktobra, je presenetil ljudi po svoji obilnosti kljub pravilni vremenski napovedi. Presenetil pa je tudi naravo, saj je bila še vedno odeta v pisane jesenske barve. Prav dejstvo, da še ni odpadlo listje, je bilo v največji meri krivo za izpadanje daljnovodov, saj je prihajalo do naslanjanja oz. lomljenja drevja na daljnovode.
Sama količina snega po nižinah ni bila velika, medtem ko ga je v višje ležečih krajih zapadlo tudi do 20 cm. Največ snega je padlo v višje ležečih predelih Notranjske in Kočevja.
Težak in moker sneg je najprej začel podirati drevje na področju RTP Žiri, kar so prvi občutili prebivalci na območju Fužin okoli 18 ure. Le malce kasneje so se izpadi začeli pojavljati tudi na področju Kočevske reke v smeri proti obkolpski dolini. Število izpadov je na področju Kočevja, Notranjske in Grosupljega v naslednjih urah skokovito naraslo, zato sta bila vpoklicana dežurni dispečer v Center vodenja Kočevje in dežurni dispečer v Center vodenja Ljubljana okolica.
Ponoči so se okvare začele pojavljati še na področju Črnuč, Domžal, Litije, Trebnjega, Hrastnika in Zidanega mosta, vendar v manjšem obsegu. Večina okvar je bila čez dan odpravljenih, v večernem času pa je ponovno snežilo, kar je imelo za posledico dodatne okvare, tudi na področjih, kjer so bile že odpravljene.
Okvare na daljnovodih so se pojavljale še v soboto in nedeljo, 25. in 26. oktobra, kot posledica otresanja snega ali dodatnega podiranja drevja. Stanje se je v soboto normaliziralo, v nedeljo pa so bile odpravljene še zadnje okvare na področju Dobrega polja in Loža.
Poleg trajnih okvar je bilo tudi veliko število kratkotrajnih izpadov, ki jih je uspešno rešila avtomatika ponovnega vklopa. Za občutljivejše odjemalce pa so bile precej moteče motnje oziroma prenapetostni sunki, ob nastopu okvar na daljnovodih še posebej v neposredni bližini RTP.
V dneh od 23. do 26. oktobra so kot posledica sneženja nastopile okvare na 44 srednjenapetostnih daljnovodih, prizadetih pa je bilo okoli 10.000 odjemalcev, od katerih so bili nekateri prizadeti večkrat. Med pomembnejšimi odjemalci pa sta bila najbolj prizadeta Alpina in Inles.
OCENA ŠKODE:
LJUBLJANA OKOLICA 20.948.530,00
TRBOVLJE ca. 1.200.000,00
KOČEVJE 3.770.000,00
LJUBLJANA MESTO ni bilo škod
NOVO MESTO na področju Trebnjega ca. 3.500.000,00