ZAPOSLITEV
Zakaj se zaposliti v Elektru Ljubljana
V podjetju smo zavezani k spoštovanju naših treh temeljnih vrednot: učenja, dialoga in odličnosti. Vrednote so bistvo filozofije podjetja za doseganje uspeha in zagotavljanje skupne smeri delovanja zaposlenih. Prizadevamo si, da se naše vrednote zrcalijo tudi v sistematičnem in odgovornem delu na kadrovskem področju. Družba Elektro Ljubljana se je v letu 2013 uvrstila v zbir najuglednejših podjetij v Sloveniji kot najuglednejši delodajalec v panogi »elektroindustrija in energetika«. Priznanje nam je v veliko zadovoljstvo, obenem pa prinaša tudi odgovornost in zavezo za delo tudi v prihodnje.
V tem kontekstu bomo tudi v prihodnje zagotavljali Polni certifikat Družini prijazno podjetje, spoštovanje pozitivne delovno-pravne zakonodaje, visok nivo delovno-socialnega čuta do zaposlenih ter krepili sodelovanje z izobraževalnimi institucijami s področja elektrotehnike. Svojo odgovorno družbeno držo pa dokazujemo tudi s podporo številnim dijakom in študentom, ki jim omogočamo praktično usposabljanje. V družbi tudi na ta način spoznavamo in zagotavljamo naše bodoče sodelavce.
Skrb za razvoj podjetja in zaposlenih
Skladno s sprejeto kadrovsko strategijo sledimo naši ključni strateški usmeritvi po pomlajevanju zaposlenih v osnovni dejavnosti družbe in na terenu. Družba mladim zagotavlja tudi opravljanje pripravništva in usposabljanja na delovnem mestu s sistemom mentorstva, ki omogoča novozaposlenim tudi kroženje in spoznavanje različnih področij delovanja distribucijskega podjetja.
Mladi elektromonterji, ki se zaposlijo v naši družbi, se na začetku karierne poti usposabljajo za samostojno opravljanje dela elektromonterja. Njihova poklicna pot jih nato vodi do pomočnika delovodje, delovodje …
Kadrovska struktura
Konec leta 2020 smo imeli 858 zaposlenih. Povprečna starost zaposlenih ob koncu leta 2019 je bila 44,8 leta, kar je 0,2 kot v preteklem letu. Med zaposlenimi je 85 odstotkov moških in 15 odstotkov žensk. Izobrazbena struktura zaposlenih pokaže, da ima 21,4 % vseh zaposlenih manj kot srednjo izobrazbo, 35,4 % vseh zaposlenih ima srednjo izobrazbo, 20,5 % vseh zaposlenih višjo in 22,7 % vseh zaposlenih visoko izobrazbo, magisterij znanosti oz. doktorat znanosti. Izobrazbena struktura v letu 2020 se je v primerjavi s preteklim letom znova izboljšala. Znižal se je delež zaposlenih, ki imajo srednjo izobrazbo, povečal pa delež zaposlenih, ki imajo višjo raven izobrazbe in doktorat znanosti.